Jak szybko, skutecznie i opłacalnie sprzedać dom?

moja strona www

Jak szybko, skutecznie i opłacalnie sprzedać dom?

 Sprzedaż mieszkania może przysporzyć nam wiele problemów. Często okazuje się, że od momentu zamieszczenia pierwszego ogłoszenia do podpisania wiążącej umowy sprzedaży mija kilka lat, a w tym czasie nieruchomość traci na wartości, ponieważ najzwyczajniej starzeje się.Żeby bowiem szybko sprzedać dom, należy poświęcić na to co najmniej kilka dni. Po pierwsze, warto dodać maksymalnie dużo ogłoszeń na różnorodnych portalach w Internecie. Starajmy się wyszukiwać strony, na których nie trzeba uiszczać opłat, chociaż te, które wymagają od nas poniesienia odpowiednich kosztów, często są wiodącymi wśród zainteresowania czytelników. Warto do ogłoszenia dodać kilka zdjęć, aby potencjalny klient, skuszony niską ceną, nie rozczarował się w momencie, kiedy umówi się z nami na oglądanie domu. Ponadto warto również zamieścić informację o sprzedaży w lokalnej prasie, w ogólnopolskich czasopismach ogłoszeniowych oraz na tablicach ogłoszeń, ponieważ nie każdy ma dostęp do Internetu. Jeśli to nie przynosi żadnego skutku i nasz telefon milczy, to należy swoje kroki skierować do biura nieruchomości. W takim miejscu pozostawiamy wszelkie dane dotyczące naszego domu oraz podpisujemy stosowną umowę. Opłatę uiszczamy dopiero w chwili, kiedy nasz dom zostanie sprzedany za wskazaną przez nas cenę. W przeciwnym wypadku nie ponosimy żadnych kosztów. Agent nieruchomości otrzymuje prowizję od sprzedaży, która wynosi na ogół 1% wartości widniejącej na umowie z klientem.

Gdzie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości?

W Internecie istnieje obecnie bardzo wiele serwisów, na których można umieszczać różnorodne ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości – mieszkania, domu czy działki, bez względu na ich stan, lokalizację, cenę czy inne warunki. Oczywiście zawsze warto wybierać te darmowe, aby nie ponosić dodatkowych kosztów. Dotyczy to zwłaszcza portali, które naliczają prowizję od sfinalizowanych transakcji. W przypadku nieruchomości, 1% może stanowić ogromną kwotę! W tym miejscu pojawia się pytanie, w jaki sposób wybrać najlepszy serwis? Z pozoru wydaje się to trudne, ale tak naprawdę weryfikacja jest banalnie prosta. Wystarczy w dowolną wyszukiwarkę wpisać frazę „sprzedam dom” i zobaczyć, które strony pojawiają się w pierwszej dziesiątce. Są to najlepsze miejsca na nasze ogłoszenie, nawet jeśli są to płatne serwisy.

Do naszej ofert warto dołączyć kilka zdjęć nie tylko wnętrza domu, ale również elewacji i działki. Jeżeli chcemy sprzedać tylko działkę, to umieszczanie fotografii jest również jak najbardziej konieczne, chociaż nie tak istotne, jak w przypadku domu czy mieszkania. Tu liczyć się będzie przede wszystkim metraż i lokalizacji, niekoniecznie zdjęcia chwastów. Istotne jest również to, aby podać konkretną cenę oraz informację czy kwota ta podlega negocjacji, czy też nie. Oprócz Internetu, dobrym miejscem na umieszczenie ogłoszenia są specjalnie do tego przeznaczone tablice w mieście, jak również lokalne sklepy. W tym ostatnim miejscu, przed zawieszeniem informacji o sprzedaży, należy koniecznie zapytać o zgodę właściciela. Dobrym rozwiązaniem jest również zamieszczenie linka do oferty sprzedaży na portalu społecznościowym, np. na Facebooku czy na Naszej Klasie lub Twitterze.Możliwość komentowania jest wyłączona.

fototapety