Siatki zgrzewane Weldmesh w akcji

aktywna tablica

Siatki zgrzewane Weldmesh w akcji

Wielofunkcyjne, elastyczne i wytrzymałe – siatki zgrzewane to produkt, który sprawdzi się w wielu miejscach. W tym także – wysokich budynkach.
Choć wykonane ze stalowego drutu siatki najczęściej kojarzą nam się z ogradzaniem posesji, to jednak dzięki nowoczesnym technologiom i przemyślanym konstrukcjom można ich także używać do celów mniej oczywistych.

Zgrzewana, czyli jaka?

Takim produktem jest siatka zgrzewana Weldmesh, którą w swojej ofercie ma firma Betafence. Zanim jednak opowiemy o jej zastosowaniach, słowo wyjaśnienia, co oznacza termin „zgrzewana”.
Większość z nas kojarzy przede wszystkim siatki plecione. Technika ich wytwarzania polega na charakterystycznym splataniu stalowych drutów w siatkę o oczkach w kształcie rombów. Technika zgrzewania polega zaś na tym, że stalowe druty – zamiast splatania – zgrzewa się pod wpływem wysokiej temperatury pod kątem prostym, tworząc kwadratowe lub prostokątne oczka.

Co daje zgrzewanie?

Zastosowana technika nadaje siatce znaczącej sztywności. Pozwala też na szerokie wykorzystanie gotowego produktu – w transporcie, budownictwie oraz przemyśle. Zgrzewanie sprawia, że siatkę Weldmesh można bez problemu poddać obróbce mechanicznej, w tym zginaniu, cięciu i powlekaniu.
Dodatkowo, za sprawą użytych powłok ochronnych, siatka zgrzewana charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na działanie warunków atmosferycznych, jak również urazów mechanicznych.

Siatka w praktyce

Siatki zgrzewane są produktem niezwykle uniwersalnym także ze względu na mnogość dostępnych wymiarów oczek (od 25 mm do 150 mm) oraz średnic drutów (od 2,7 mm do 8,0 mm). Zostały one tak przygotowane, że wyglądają bardzo estetycznie i atrakcyjnie dla oka.
Dlatego też architekci chętnie używają ich do wykonywania balustrad balkonowych oraz osłaniania zewnętrznych klatek schodowych. Liczne przykłady takiego zastosowania potwierdzają, że siatki zgrzewane znacząco zwiększają bezpieczeństwo obiektu, w którym ich użyto, a mieszkańcy chronionych budynków są zadowoleni z ich prezencji.

Inne zastosowania

Jednak budownictwo to nie jedyny obszar, w którym regularnie wykorzystuje się tę technologię. Zgrzewane siatki Weldmesh mają zastosowanie jako konstrukcje pojemników transportowych, zabezpieczenia maszyn i linii produkcyjnych, a także kosze do segregacji odpadów.
Siatki zgrzewane sprawdzają się także jako narzędzie do tworzenia mniejszych obiektów. Stosuje się do budowy regałów, ekspozytorów sklepowych czy stelaży. Wykonuje się z nich także klatki dla małych zwierząt, które pozwalają im swobodnie bawić się w przydomowym ogrodzie.
Warto zaznaczyć, że dzięki uniwersalnemu wyglądowi siatki można łączyć z innymi materiałami, np. drewnem, szkłem czy stalowymi kątownikami.
Siatki zgrzewane są więc niezwykłymi produktami, które zaskakują mnogością zastosowań. A czy Ty już wiesz do czego je wykorzystasz?\

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

studia administracja warszawa