Inteligentne domy i ogrody

Inteligentne domy i ogrody

Czy wyobrażasz sobie dom, który nie tylko zna Twoje potrzeby, ale również potrafi je przewidzieć? Dom, który dosłownie – myśli? Obecnie obrazy znane Ci dotąd z filmów Since-fiction, odzwierciedlające Twoje najskrytsze marzenia o doskonałym domu, mogą stać się rzeczywistością! Wystarczy skorzystać z usług jednej z firm zajmujących się instalacją inteligentnych systemów domowych.

Z pewnością wielu ludzi uważa, że to rozwiązania wyłącznie dla bogatych posiadaczy wielomilionowych rezydencji, a nie dla przeciętnego właściciela domu rodzinnego. Nic bardziej mylnego zwłaszcza, że inwestycja w inteligentne systemy z czasem się zwraca. Co możesz zyskać, instalując tego typu technologię we własnym mieszkaniu? Przede wszystkim system dba o właściwą temperaturę pomieszczeń nawet, jeśli w każdym preferujesz jej inną wysokość. W sypialni, gdy śpisz będzie ona niższa – i nie tylko. Gdy wyjdziesz do pracy, w całym domu obniży się ona o 1-2 stopnie, a gdy będziesz wracać, wróci do optymalnego, czyli ulubionego poziomu.

Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu, nie zmniejszając przy tym codziennego komfortu. Inteligentne systemy zarządzają w podobny sposób oświetleniem, żaluzjami, a nawet nawadnianiem ogrodu. Wszystko raz zaprogramowane będzie działać całkowicie automatycznie. Pamiętacie słynne powiedzenie „zostawiłam mleko na gazie”? Teraz już nie jest ono aktualne, ponieważ piec, żelazko czy prostownicę do włosów możesz wyłączyć na odległość – za pomocą specjalnego pilota lub za pośrednictwem komputera.

Inteligentny ogród

Nie tylko może zostać wyposażony w inteligentny system. Również Twój ogród może zdrowo rosnąć i pięknieć z każdym dniem bez Twojego większego zaangażowania. Aby ułatwić życie wszystkim właścicielom mniejszych lub większych ogrodów, zaprojektowano inteligentne systemy nawadniania. Instalacja podziemnych systemów rur i pomp pozwala w sposób estetyczny poprowadzić całość oprzyrządowania. Inteligentne systemy nie tylko będą włączać się o danych porach, ale dostarczą florze dokładnie takiej ilości wody, jakiej potrzebują, ani odrobiny mniej. W ten sposób w bezpiecznych rękach znajdą się nawet najwrażliwsze gatunki, które łatwo przelać lub przesuszyć. Jak to się dzieje?

Inteligentny system nawadniania ogrodu współgra z warunkami atmosferycznymi. Dzięki czujnikom wilgotności gleby, natryski nie włączą się, gdy pada deszcz, a podczas suszy, będą działać z kilkukrotną intensywnością. Dostosują również temperaturę wody. Dzisiejsze instalacje dają właścicielom posesji cały szereg możliwości, aby dostosować działanie do potrzeb dokładnie Twojego ogrodu. Jednym z najważniejszych powodów, dla których ludzie decydują się na rozwiązanie prezentowane powyżej, jest czynnik ekonomiczny. Inteligentne natryski zużywają znacznie mniej wody niż tradycyjne węże ogrodowe czy podlewanie kwiatów konewką. Jak widać, zalety z instalacji inteligentnych systemów nawadnianie są zasadniczo dwie – zdrowe rośliny i zaoszczędzone pieniądze, co zobaczysz podczas najbliższego rachunku za wodę.Możliwość komentowania jest wyłączona.