Pokrycia dachowe sopot

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa domku to działanie, które potrzebuje dużego zaangażowania, wiedzy a także doświadczonego doradztwa w trakcie następnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to po pierwsze fundamenty, na których podpierać się będzie cała struktura, a w następnej kolejności ściany, dlatego, że od towaru, z którego są zrobione i od staranności przy ich wznoszeniu zależne jest przykładowo ciepło w domu. Kolejne istotne etapy to stropy a przy tym dach.
Jeżeli rozchodzi się o stropy, istotne jest, żeby posiadały one właściwą nośność oraz sztywność, ale w szczególności izolacyjność.
Natomiast dach wyznaczać będzie bardzo ważną ochronę dla naszego domu. Najistotniejszym jego celem jest ochrona przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale równocześnie zabezpieczenie wnętrza nie tylko przed uciekaniem ciepła, ale również przed kumulowaniem się tam wilgoci.
Dach posiada więc do spełnienia dużo kluczowych zadań i dlatego, też musi być stworzony skrupulatnie a przy tym z dobrych budulców.
Przy budowie budynków jednorodzinnych, pośród najbardziej słynnych pokryć dachowych, pojawiają się gonty bitumiczne, blachy a także blachodachówki, dachówki ceramiczne a także cementowe.
Za najbardziej dobre pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Co prawda takie pokrycie będzie najcięższe a przy tym najdroższe, ale jednocześnie piękne i świetnie nadające się do dachów o rozmaitych kształtach.
Dachówki cementowe są także popularne i z wyglądu bardzo podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze i tańsze.
Jeżeli rozchodzi się o gonty bitumiczne wyodrębnić warto głównie ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją misję nawet wtedy, gdy budowa dachu nie jest zaadaptowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne zazwyczaj w giętkich pasach, które łatwo dostosować do kształtu dachu. Pasy gontu da się przykleić na każdą nierówność, nawet na dawne poszycia dachowe.
Bardzo ochoczo wykorzystywane, zarówno na dachy nowo wznoszonych budynków, ale także w trakcie odnowie starych, są blachodachówki. Ich plusem jest fakt, że są tańsze oraz w dużym stopniu lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą natomiast jest jej mniejsza odporność i to, że słabiej hamują hałas, a więc deszcz, grad czy też wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu budynku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.